PowerPoint

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Panel s nástrojmi počas prezentovania je dostupný v ľavej dolnej časti spustenej prezentácie PowerPoint. Môžete ho využiť na presúvanie medzi snímkami dopredu / dozadu, ale aj zobraziť pero, zvýrazňovač, ukazovateľ, všetky snímky a ďalšie možnosti. Tieto príkazy sú dostupné aj cez pravé tlačidlo myši v spustenej prezentácii. Panel s nástrojmi počas prezentovania sa dá skryť, ale len pred spustením prezentácie a v možnostiach aplikácie. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem a vo videu aj predvediem ako využívať panel s nástrojmi počas prezentovania. Spomeniem aj ďalšie drobnosti, ktoré môžete počas prezentovania využiť.

Panel s nástrojmi počas prezentovania – čo ponúka

Panel s nástrojmi počas prezentovania ponúka šípky doľava a doprava na presun medzi snímkami. Zvyčajne prezentujúci používajú klávesnicu a nie tieto tlačidlá.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Ďalej ponúka možnosť zapnutia týchto nástrojov: Laserový ukazovateľ, Pero, Zvýrazňovač, Guma, Vymazanie rukou písaného textu na smímke a výber farby pre jednotlivé nástroje. Využijete ich na upriamenie pozornosti počas prezentovania, kedy môžete napr. zakrúžkovať dôležitý fakt na snímke.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Ďalej môžete počas prezentovania zobraziť radenie snímok a rýchlo tak prejsť na niektorú konkrétnu snímku.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Predposledná možnosť je Zväčšovacie sklo, ktorým môžete zväčšiť časť snímky a tak umožniť poslucháčom lepšie vidieť detaily. Hlavne ak je to nejaký obrázok, ktorý obsahuje malé a horšie viditeľné prvky.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Takto vyzerá zväčšená časť snímky, ktorá je na predchádzajúcom obrázku vyznačená obdĺžnikom.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Posledné tlačidlo zobrazuje ešte ďalšie príkazy ako je naposledy zobrazená snímka, biela alebo čierna obrazovka a pod.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Pomocou kontextovej ponuky pravého tlačidla myši môžete zobraziť príkazy, ktoré sú dostupné aj cez rozbaľovací panel s nástrojmi počas prezentovania.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Panel s nástrojmi – nastavenie

Cez ponuku Súbor >> Možnosti >> Rozšírené >> Prezentácia môžete rozbaľovací panel s nástrojmi počas prezentovania skryť / zobraziť. Rovnako sa dá skryť aj kontextová ponuka pravého tlačidla myši. Taktiež môžete zobraziť výzvu na zachovanie poznámok rukou pri skončení prezentácie. Posledná možnosť ponúka ukončenie prezentácie čiernou snímkou.

Využite panel s nástrojmi počas prezentovania

Panel s nástrojmi – video ukážka

Ďalší obsah článku – video ukážka ako použiť rozbaľovací panel s nástrojmi počas prezentovania v PowerPointe 2013 je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Podobné články:
Vytvorenie sekcie v PowerPointe
Pridanie prechodov snímok do prezentácie
Použitie klávesových skratiek pri prezentovaní prezentácie – Office.com
V prípade, že potrebujete vytvoriť šablónu prezentácie, tak nás neváhajte kontaktovať.  Pripravíme Vám návrh realizácie a ponuku.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár