• 0

Využívate vlastnosť dokumentu v texte?

Category:Word Tags : 

Word umožňuje aby používatelia zadávali aj niektoré vlastnosti dokumentu cez dialógové okno alebo cez ponuku súbor. Tieto vlastnosti sa potom dajú použiť aj priamo v texte dokumentu. Ak ich zmeníte na jednom mieste, tak sa zmenia aj na ostatných miestach. V kombinácii s knižnicou na SharePointe je to veľmi užitočné, nakoľko sa zlepšuje prehľad o dokumente a niektoré vlastnosti môžete zistiť aj bez jeho otvorenia. Využiť sa to však dá aj bez SharePointu. V tomto krátkom tipe popíšem ako sa dá vlastnosť dokumentu v texte použiť a čo sa deje pri jej zmene. Vo video postupe to aj prakticky uvidíte.

Vlastnosť dokumentu – zadanie

Vlastnosť dokumentu môžete zadať tak, že v dokumente kliknete na Súbor >> Informácie a vpravo je zoznam niekoľkých vlastností – názov, značky, komentáre, stav, kategórie a ďalšie. Zadajte Názov podľa vlastného uváženia a zadajte aj Stav – koncept. Aby ste mohli zadať stav, tak kliknite na Zobraziť všetky vlastnosti. Uložte zmeny v dokumente.

Využívate vlastnosť dokumentu v texte?

Vlastnosť dokumentu – použitie

V texte dokumentu môžete vlastnosť zobraziť takto:

1. Kliknite na miesto v texte, kde chcete vložiť Názov.

2. Na páse s nástrojmi Vložiť použite tlačidlo Rýchle časti >> Vlastnosť dokumentu >> Názov. Na pozíciu kurzora sa vloží ovládací prvok so zadanou vlastnosťou.

3. Podobne pridajte aj stav, ktorý ste taktiež vyplnili. Zvyčajne sa takéto informácie dávajú na začiatok dokumentu, ale to záleží od Vašej šablóny. Použiť ho môžete aj v hlavičke / päte.

4. Rovnako by ste pridali aj iné vlastnosti z ponuky, napr. Autor, ktorý je už zadaný zo systému.

Využívate vlastnosť dokumentu v texte?

5. Zmeňte vložený text vlastnosti Názov za iný.

6. Pozriete sa na vlastnosť cez Súbor >> Informácie >> Názov, ktorá bude taktiež zmenená.

7. V ponuke Súbor >> Informácie zmeňte stav na Koncept v2 a pozriete sa do textu, kde sa tento taktiež zmenil.

8. Ak sa pozriete do okna prieskumníka Windows do priečinku kam ste súbor uložili a doplníte stĺpce (Nadpis, Stav obsahu), tak sa vlastnosť dokumentu bude zobrazovať a môžete ju využiť na zoraďovanie alebo filtrovanie.

Využívate vlastnosť dokumentu v texte?

Vlastnosť dokumentu v praxi – video postup

Ďalší obsah článku – video postup ako vložiť vlastnosť dokumentu do textu, upraviť ju a vložiť do hlavičky je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Podobné články:
Vpisovanie do viacerých dokumentov súčasne
Opravujte preklepy v texte automaticky

V prípade, že sa chcete dozvedieť rôzne tipy a triky pri používaní MS Word alebo inej aplikácie, tak Vám radi pripravíme ponuku školenia alebo konzultácii. Neváhajte využiť náš
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...