• 0

Začíname s oblakom od Microsoftu – Office 365

Category:Office 365 Tags : 

Office 365 je cloudové riešenie od Microsoftu určené zákazníkom rôznych veľkostí. Ak ste ho ešte nemali možnosť vyskúšať, tak v nasledujúcom texte si prečítate základné možnosti načo ho môžete používať a hlavne ako ho môžete bezplatne a jednoducho vyskúšať.

Cloudové riešenie Office 365

Cloudové riešenie Office 365 má pre firemných, ale aj domácich používateľov pomerne veľa výhod. Predstavte si modelovú situáciu vo firme strednej veľkosti, ktorá má napr. 25 PC používateľov. Aby mohli fungovať, tak potrebujú počítače a pri tom počte používateľov aj správcu tých počítačov a siete. Efektívna práca sa pri 25 používateľoch už nezaobíde bez serveru. A nebude to jeden, ale aspoň dva. Doménový radič a poštový server Exchange. Často to môžu byť ešte aj ďalšie podľa toho aké nároky na IT má firma. Preto musí zakúpiť hardvér, softvérové licencie a objednať si ich správu. Všetko toto Vám taktiež vieme zabezpečiť. 😉

Ak takáto firma nemá dostatočné finančné prostriedky na nákup IT techniky a licencii, tak už v začiatkoch sa efektívna práca dosť komplikuje. Preto je vhodné siahnuť po cloudovom riešení, ktoré odbremeňuje rozpočet od jednorazového nákupu techniky a licencii. Cloud Office 365 môžete platiť v mesačných splátkach podobne ako paušál u mobilného operátora. Podľa zvoleného plánu sa odvíja cena a ponuka služieb a produktov, ktoré môžete využívať.

Štandardne potrebuje každá firma komunikovať prostredníctvom elektronickej pošty. Taktiež je potrebné niekde centrálne ukladať súbory, ktoré postupne vznikajú. Ak nestačí na komunikáciu len email, tak sú k dispozícii nástroje na rýchlu komunikáciu prostredníctvom krátkych správ, telefonátov a video hovorov.

Pri cloude Office 365 stačí na rozbeh efektívnej práce v kancelárii, aby firma mala počítače pripojené na internet. Následne si vytvorí skúšobné konto v službe Office 365, kde vytvorí požadovaný počet používateľov a ich emailové adresy. Na základe týchto údajov stačí v klientskych počítačoch nakonfigurovať Outlooky, vysvetliť používateľom ako centrálne ukladať súbory a môžu začať pracovať. Všetko bez inštalácie a komplikovanej konfigurácie serverov a siete s minimálnymi vstupnými nákladmi.

Ak si chcete vyskúšať aké je to jednoduché, tak na registračnej stránke si môžete vytvoriť skúšobné konto na jeden mesiac. Zobrazí sa stránka pozvánky na vyskúšanie, ktorá obsahuje základné vstupné informácie. Kliknite na nej na tlačidlo ďalej.

Office 365 - Pozvánka na vyskúšanie od exe

Na zobrazenej stránke zadajte požadované identifikačné údaje.

Office 365 - Vytvorenie skúšobného konta

V spodnej časti sa zadáva nová identifikácia používateľa. Je to úvodná emailová adresa, ktorej adresa bude obsahovať za zavináčom Váš reťazec doplnený o onmicrosoft.com, napr. nazovfirmy.onmicrosoft.com.

Office 365 - identifikácia používateľa v službe Office 365

Toto je úvodná emailová doména. Budú ju mať aj ostatní používatelia, ktorých vytvoríte. Ak sa Vám služba páči a rozhodnete sa ju používať, tak na stránke administrácie služby Office 365 si môžete za zavináčom nastaviť Vašu skutočnú emailovú doménu.

Už aj v skúšobnom prístupe získate tieto produkty a služby: Podnikový e-mail (Exchange server online), Online konferencie (Lync online), Verejnú webovú lokalitu (SharePoint online), Ukladanie a zdieľanie súborov (SharePoint online), Office Online, Počítačové verzie programov (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, Lync, InfoPath), Integráciu služby Active Directory a Samoobslužné analytické nástroje.

S doplňujúcimi informáciami a úvodným nastavením Office 365 Vám radi pomôžeme. Stačí nás kontaktovať.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...