Azure

Začínate s cloudom? Skúste Azure Quickstart Center

Ak začínate využívať cloudové služby od Microsoftu, tak sa Vám môže hodiť Azure Quickstart Center. Ten je dostupný keď už máte zakúpené predplatné a pomáha Vám s úvodnými krokmi v službe. Pred nákupom je samozrejme vhodné pozrieť si aj verejne dostupnú dokumentáciu a konzultovať s dodávateľom riešení na Azure. Týmto získate vstupný prehľad služby a čo všetko ponúka, nakoľko je toho vskutku veľmi veľa pre rôzne oblasti využitia.

Azure Quickstart Center

Azure Quickstart Center nájdete po prihlásení sa svojím účtom na portal.azure.com kde kliknite na prepojenie More services. To nájdete na domovskej stránke, vo voliči aplikácii (vľavo hore) ale ide to aj cez vyhľadávacie pole v hornej časti. Na stránke centra sú odkazy s popismi na najpopulárnejšie služby. Každú môžete cez prepojenie Start spustiť.

Začínate s cloudom? Skúste Azure Quickstart Center

Napr. pri virtuálnych strojoch sa zobrazí ďalšia stránka kde vyberáte či chcete virtuálny Windows alebo Linux. Tlačidlom Create spustíte proces vytvárania. Odporúčam použiť najprv Learn more, kde si prečítate viac informácii o zvolenej službe a môže tam byť aj odkaz na dokumentáciu na podrobnosti.

Začínate s cloudom? Skúste Azure Quickstart Center

Po kliknutí na Create sa zobrazí stránka kde treba doplniť požadované informácie a zvoliť ďalšie parametre služby až do jej vytvorenia. Toto je samozrejme iné pre každú službu dostupnú z úvodnej stránky centra. Iné možnosti sú pre virtuálne stroje, iné pre databázy, iné pre storage a pod.

Začínate s cloudom? Skúste Azure Quickstart Center

V prípade, že by ste išli priamo cez konkrétnu službu tak sa dostanete na stránku s rovnakými nastaveniami ako cez toto centrum. To Vám pomáha hlavne s výberom a popisom ak s cloudom Azure ešte len začínate. Skúsený používateľ pôjde asi priamo cez konkrétnu službu. 😉

Podobný článok
Vymazanie disku z Azure
Vlastná prihlasovacia stránka Azure

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac detailov o službách v cloude Azure ale aj v Microsoft 365. Kolegovia Vám pripravia možnosti na ukážku využitia služieb Microsoft Azure ako aj možnosti ich obstarania.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár