OneDrive

Zdieľanie fotografií v službe OneDrive

Zdieľanie fotografií v službe OneDrive je vhodné pre každého kto potrebuje napr. v rámci nejakého projektu poskytnúť iným členom teamu fotky alebo dokumenty, nakoľko to funguje rovnako. Veľmi často je postup používateľov neefektívny, keď sa fotografie alebo dokumenty posielajú e-mailmi. Po čase vznikne chaos vo verziách a nie je jasné čo je aktuálne a čo už sa používať nemá. Nehovoriac o tom, že sa zbytočne zapĺňajú schránky používateľov veľkými prílohami. V nasledujúcom článku popíšem ako môžete nastaviť zdieľanie fotografií a dokumentov v službe OneDrive aj pre ostatných používateľov, aby boli súbory na jednom mieste v cloude a nevznikal chaos vo verziách a kópiách súborov. V krátkom videu zdieľanie fotografií aj prakticky predvediem.

Zdieľanie fotografií a dokumentov – pozvánka

Zdieľanie fotografií a dokumentov predpokladá, že už ich máte v službe OneDrive uložené napr. podľa postupu v článku Vkladanie súborov do OneDrive bez aplikácie. Prvý postup je cez emailové pozvanie a druhý cez prepojenie, ktoré odošlete používateľom.

1. Prihláste sa do OneDrive svojim Microsoft kontom a otvorte priečinok, ktorý má byť prístupný iným používateľom.

2. V navigačnom páse v hornej časti kliknite na príkaz Zdieľať.

3. V zobrazenom nastavení zdieľania Pozvať ľudí zadajte adresy používateľov, ktorí majú mať do priečinka prístup, zadajte aj krátky vysvetľujúci text, aby vedeli čoho sa to týka.

4. Kliknite na linku Príjemcovia môžu len zobraziť, ktorá zobrazí dva rozbaľovacie zoznamy, kde nastavujete či používatelia môžu robiť aj úpravy a či potrebujú alebo nepotrebujú konto Microsoft, aby sa do priečinku dostali.

5. Kliknite na tlačidlo Zdieľať, ktoré odošle príjemcom email, kde bude prepojenie na priečinok aby ho mohli otvoriť v prehliadači.

Zdieľanie fotografií - pozvánka

Zdieľanie fotografií a dokumentov – linka

Zdieľanie fotografií a dokumentov druhým postupom využíva vytvorenie prepojenia, ktoré následne odošlete príjemcom klasickým emailom.

1. V navigačnom páse v hornej časti kliknite na príkaz Zdieľať.

2. V zobrazení nastavenia zdieľania kliknite na Získať prepojenie.

3. V rozbaľovacom zozname vyberte či príjemcovia môžu upravovať alebo priečinok bude verejný.

Zdieľanie fotografií - povolenia

4. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť prepojenie, ktoré zobrazí internetovú adresu na prístup do priečinka. Adresu môžete kliknutím na Skrátiť prepojenie výrazne skrátiť a následne skopírovať a prilepiť do novej emailovej správy a odoslať členom tímu.

Zdieľanie fotografií - skrátenie prepojenia

5. Zatvorte zobrazenie nastavení zdieľania.

To, že priečinok je zdieľaný vidíte v zobrazených podrobnostiach v zozname priečinkov alebo v jeho vlastnostiach v table vpravo. Príjemca len klikne na doručený odkaz a podľa nastavení, ktoré ste spravili môže priečinok používať.

Zdieľanie fotografií - podrobnosti

Ďalší obsah článku – krátka video ukážka popísaného postupu je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Prémiový prístup 6 mes. 49.00€ teraz.
Membership expires after 6 Months.
Vybrať

← Return to Home

 

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár