Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

  • 2

Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

Category:OneNote Tags : 

Zdieľanie poznámok OneNote využijú všetci v malých tímoch alebo študentských skupinách, ktorí potrebujú tieto poznámky vidieť centrálne na jednom mieste alebo ich priebežne dopĺňať. Často sú to napr. poznámky zo schôdze a potrebujete ich dať k dispozícii všetkým účastníkom. Ak nepoužívate firemný SharePoint, tak použiť môžete bezplatne dostupný cloud OneDrive. Stačí aby všetci mali vytvorené Microsoft konto a môžete tímovo pracovať. Na postup ako nastaviť zdieľanie poznámok OneNote sa ma pýtal jeden z čitateľov a nižšie mu popisujem postup ako zdieľanie poznámok OneNote spraviť.

Zdieľanie poznámok OneNote 2013

Zdieľanie poznámok OneNote sa realizuje cez cloud OneDrive, ale spraviť sa to dá priamo v aplikácii OneNote 2013 a nie je nutné poznámkový blok zobrazovať cez webový prehliadač.

1. Spustite OneNote 2013 a prihláste sa svojím Microsoft kontom.

2. Kliknite na Súbor >> Nové a v časti OneDrive – osobné zadajte názov poznámkového bloku.

3. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť poznámkový blok a v zobrazenom okne s otázkou na zdieľanie kliknite na tlačidlo Pozvať používateľov.

Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

4. V ponuke Súbor sa zobrazí časť Zdieľanie poznámkového bloku, kde do poľa Pozvať ľudí zadajte emailové adresy používateľov, ktorí majú mať prístup k poznámkam. Vpravo vyberáte či majú mať Možnosť úprav alebo Možnosť zobrazovať. Zakliknite aj možnosť Pred prístupom k dokumentu vyžadovať prihlásenie a kliknite na tlačidlo Zdieľať.

Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

5. Zobrazí sa informácia o odosielaní emailov a po chvíli budete vidieť v dolnej časti používateľov s prístupom k poznámkovému bloku OneNote.

Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

6. Môžete začať písať poznámky tak ako zvyčajne.

Druhý používateľ dostane emailovú správu s pozvánkou a prepojením na poznámkový blok. Ak tento používateľ vie o tom, že dostal prístup k poznámkam, tak stačí keď sa prihlási do svojho OneNote 2013 Microsoft kontom s emailovou adresou, ktorú zadal prvý používateľ. Doručenú emailovú správu ani reálne nepotrebuje.

Po prihlásení uvidí v ponuke Súbor >> Otvoriť poznámkové bloky z OneDrive a tiež Poznámkové bloky, ktoré so mnou zdieľajú iní používatelia. Kliknutím tento poznámkový blok druhý používateľ otvorí a môžete začať zdieľať svoje poznámky. Na synchronizáciu napr. na ďalší deň je samozrejme potrebné prihlásenie sa do OneNote 2013 Microsoft kontom.

Zdieľanie poznámok OneNote v cloude

Pri tímovej práci ale dajte pozor, aby ste nedopatrením nevymazali poznámky iného používateľa. Niektoré čiastkové zmeny nemusia byť zachytené vo verziách strany.

Používate na svoje poznámky OneNote alebo nejakú inú aplikáciu?

Súvisiace články:
Vytvorenie poznámkového bloku OneNote


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

2 komentáre

jkub

január 20, 2015at 4:28 pm

priznávam sa za čitateľa a ďakujem za pomoc Peťovi 🙂

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...