Excel

Zlúčenie buniek v Exceli

Nad tabuľkou potrebujete vložiť jej nadpis tak, aby bol vycentrovaný presne na jej stred. Čo treba urobiť, aby ste nadpis pridali čo najefektívnejším spôsobom?

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

1 Komentár

  • Osobně bych se zdržel slovíčka „efektivní“. Sloučená buňka představuje problém, pokud obsahuje buňky ve vodorovném i svislém směru a musíme řešit přizpůsobení obsahu. Nemá co dělat v datech pro filtrování, odkazující se vzorce nevrátí leckdy očekávaný výsledek při rozkopírování apod. Nezkušenému programátorovi může také v kódu rozpoutat peklo (Offset, Resize, …). V řadě případů je čistší použít pro zarovnání Vodorovně: Na střed výběru.

Zanechajte komentár