Word

Zmena odsekov makrom vo Worde

Pri práci s textovým dokumentom môžete ovplyvňovať jeho vzhľad pomocou štýlov. Je to najvhodnejší spôsob, ktorý môžete použiť. Na jednom mieste spravíte nastavenia a tie sa aplikujú na všetky časti textu, ktoré ste tým štýlom formátovali. Ak sa dostanete do situácie, že dokument máte bez štýlov okrem normálneho a potrebujete rýchlo spraviť nejaké nastavenie vzhľadu, tak môžete skúsiť využiť makrá vo Visual Basic for Applications (VBA). Toto samozrejme vyžaduje znalosti navyše, aby ste to mohli efektívne využiť. Nižšie popisujem ako sa dá spraviť zmena odsekov makrom vo Worde. Zmenu v odsekoch na striedačku, kedy budete mať každý druhý bez zmeny si pozriete aj vo videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár