• 0

Zobrazenia dokumentu vo Worde 2013/2010/2007

Category:Word Tags : 

Vytvárate dlhý dokument a priebežne potrebujete vidieť väčšiu časť plochy stránky, alebo niekoľko stránok naraz, prípadne meniť typ zobrazenia. Ako a kde môžete používať lupu?

Zobrazenia dokumentu vo Worde

1. V dokumente na zmenu veľkosti zobrazenia použite posuvník lupy vpravo dolu v stavovom riadku. Rovnaký výsledok dosiahnete aj po stlačení a držaní tlačidla Ctrl na klávesnici a točením kolieska myši.

2. Na páse nástrojov Zobraziť v skupine príkazov Lupa použite tlačidlá na zobrazenie jednej alebo dvoch strán, prípadne šírku strany, alebo okno lupy. Tieto nastavenia nemajú vplyv na to, ako sa dokument vytlačí.

3. V skupine príkazov Zobrazenia dokumentov meníte ako bude na obrazovke zobrazený dokument. Na bežnú prácu sa odporúča používať Rozloženie pri tlači. Na čítanie dlhého textu Zobrazenie na čítanie na celú obrazovku. Niektoré zobrazenia majú vlastné tlačidlo na ich zatvorenie a návrat do predchádzajúceho zobrazenia.

4. V skupine príkazov Zobraziť môžete aktivovať/deaktivovať pravítko, mriežku a navigačnú tablu.

Word - zobrazenia dokumentu

Vo videu je predvedený vyššie popísaný postup.

Najnovší Word a zobrazenia dokumentu môže vyskúšať v trial verzii.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...