Word

Zobrazenia dokumentu vo Worde 2013/2010/2007

Vytvárate dlhý dokument a priebežne potrebujete vidieť väčšiu časť plochy stránky, alebo niekoľko stránok naraz, prípadne meniť typ zobrazenia. Ako a kde môžete používať lupu?

Zobrazenia dokumentu vo Worde

1. V dokumente na zmenu veľkosti zobrazenia použite posuvník lupy vpravo dolu v stavovom riadku. Rovnaký výsledok dosiahnete aj po stlačení a držaní tlačidla Ctrl na klávesnici a točením kolieska myši.

2. Na páse nástrojov Zobraziť v skupine príkazov Lupa použite tlačidlá na zobrazenie jednej alebo dvoch strán, prípadne šírku strany, alebo okno lupy. Tieto nastavenia nemajú vplyv na to, ako sa dokument vytlačí.

3. V skupine príkazov Zobrazenia dokumentov meníte ako bude na obrazovke zobrazený dokument. Na bežnú prácu sa odporúča používať Rozloženie pri tlači. Na čítanie dlhého textu Zobrazenie na čítanie na celú obrazovku. Niektoré zobrazenia majú vlastné tlačidlo na ich zatvorenie a návrat do predchádzajúceho zobrazenia.

4. V skupine príkazov Zobraziť môžete aktivovať/deaktivovať pravítko, mriežku a navigačnú tablu.

Word - zobrazenia dokumentu

Vo videu je predvedený vyššie popísaný postup.

Najnovší Word a zobrazenia dokumentu môže vyskúšať v trial verzii.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár