• 0
Ikona Azure

Ako upraviť údaj v databáze Azure SQL

Category:SQL Server Tags : 

Používatelia SQL Servera majú k dispozícii nástroje na jeho správu a prácu s údajmi prostredníctvom Management Studia. Tento nástroj sa dá použiť aj v prípade, že databáza je cloude Azure. Ak by nastala situácia, že potrebujete upraviť údaje na úrovni databázových tabuliek v SQL databáze na Azure, tak môžete využiť Query editor (preview), ktorý som popisoval v článku Prvý pohľad na SQL Query editor preview. Dnes stručne popíšem ako upraviť údaj v databáze Azure SQL a nie len zobraziť pomocou dotazu. Jedná sa len o jednoduchú úpravu napr. preklepu v položke. Na hromadné úpravy je potrebné použiť pokročilejšie postupy. Musím ešte spomenúť, že je to stále len v režime preview a tak vo finálnom stave to môže byť nakoniec nejako inak.

Ako upraviť údaj v databáze Azure SQL

Upraviť údaj v databáze Azure SQL môžete aj cez webové rozhranie Azure portálu ak sa jedná o veľmi jednoduchú manuálnu úpravu napr. jedného preklepu. Nejaké hromadné úpravy je lepšie robiť cez existujúce databázové nástroje ako je SQL Server Management Studio (SSMS). Prihláste sa k svojmu Azure portálu a kliknite na SQL Databases kde vyberte tú, v ktorej chcete upraviť údaj. V ponuke nastavení kliknite na Query Editor (preview) kde sa zobrazí stránka s informáciou Welcome to SQL Server Data Explorer – Please login. V hornej ponuke kliknite na Login a zadajte svoje meno a heslo k správe SQL databázy.

Po kliknutí na OK sa zobrazí prieskumník objektov ktoré môžete kliknutím rozbaliť na zobrazenie detailov. Vpravo je možné písať SQL dotazy na zobrazovanie údajov. Označte požadovanú tabuľku a v hornej ponuke príkazov kliknite na Edit Data (preview) a zobrazí sa notifikácia, že je to stále v režime ukážky. Treba zakliknúť, že rozumiete a kliknite na tlačidlo OK. Zobrazia sa údaje označenej tabuľky, ktoré môžete po kliknutí upraviť, napr. zmeniť meno zákazníka. Zmeny sa uložia prekliknutím na iný záznam alebo tlačidlom Uložiť. Okrem takejto zmeny môžete pridať nový záznam alebo vymazať existujúci. Po skončení môžete panel editora zatvoriť.

Ako upraviť údaj v databáze Azure SQL

Ak potrebujete databázové riešenie, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na analýzu potrieb a návrh riešenia.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Kedy a načo použiť MS Access

    24 septembra @ 10:00 - 11:00
  2. Ako a kam písať poznámky v počítači

    24 septembra @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...