• 0
Ikona Azure

Azure portál je zase trochu iný

Category:Azure Tags : 

Pravidelní používatelia služieb Microsoft Azure vidia zmeny a novinky za pochodu. Ak službu používate menej pravidelne, tak po každom prihlásení môžete očakávať prekvapenie čo bude iné a čo zostalo ako keď ste to videli naposledy. Microsoft svoje služby podľa mňa až zbytočne často mení a upravuje z pohľadu používateľského prostredia. Týka sa to Azure aj Office 365. Bežní používatelia sa v tom začínajú strácať. Azure portál je zase trochu iný ako keď som ho videl naposledy pred niekoľkými týždňami.

Azure portál je zase trochu iný

Azure portál som naposledy videl tak, že vľavo bol zoznam služieb v tmavom pozadí a vpravo jednotlivé nastavenia na svetlom pozadí. Úvodná stránka bol Dashboard s dlaždicami. Teraz je to celé svetlé a úvodná stránka sa mi ponúkla Home. Hore obsahuje Azure Services na rýchly prístup a Recent Services kde vidíte aj údaje kedy ste tú službu naposledy použili. To je celkom zaujímavé nakoľko sa môžete rozhodnúť či službu ešte potrebujte alebo nie keď s ňou nepracujete. Na Home sú aj odkazy na články pomoci.

Azure portál je zase trochu iný

Vľavo sa tradične prepínate medzi službami a zvoliť môžete aj pôvodný Dashboard s dlaždicami. Cez ozubené koleso sa dá použiť Portal setttings. Tam si volíte, ktorú stránku (Home alebo Dashboard) chcete ako predvolenú. Ide to aj v hornej časti Home cez Choose your default view. V nastaveniach sa dá vybrať aj farebná téma a nastaviť kontrast, notifikácia a ďalšie drobnosti. Ak chcete aby Vás po určitom čase nečinnosti portál odhlásil, tak to nastavujete tiež tu.

Azure portál je zase trochu iný

Ostatné veci sa robia v podstate ako predtým, môžete upraviť dashboard svojimi dlaždicami, naklonovať ho, vytvoriť iný a prípadne ho vymazať alebo exportovať. Všetko sú to len kozmetické drobnosti vzhľadu, ale niektorých používateľov to môže časovo ovplyvňovať keď sa Azure portál neustále mení.

Podobné články
Na čo sa používa Azure Advisor?

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac detailov o službách v cloude Azure. Kolegovia Vám pripravia možnosti na ukážku využitia Microsoft Azure ako aj možnosti ich obstarania.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Excel – čo sa vám zíde vedieť na pohovore

    27 septembra @ 18:00 - 19:00
  2. Kedy použiť animácie v PowerPointe

    29 septembra @ 10:00 - 11:00

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...