• 0
Ikona Project

Čo je nové v MS Project 2021

Category:Project Tags : 

Od piateho októbra 2021 sú okrem nového Windows 11 a Office 2021 dostupné aj aplikácie Visio a Project. Každá nová verzia prináša zopár noviniek aj keď nie sú také prelomové ako bola v minulosti zmena používateľského prostredia na pás s nástrojmi. V článku popisujem čo je nové v MS Project 2021 Professional aj keď v tomto prípade je to zanedbateľné minimum. Desktopovú aplikáciu som inštaloval popri aplikáciách z predplatného Microsoft 365 ako upgrade zo staršej verzie.

Čo je nové v MS Project 2021

Funkcií, ktoré sú nové v MS Project 2021 oproti predchádzajúcim verziám je minimum a používatelia predplatného Project plan 3 a 5 ich už majú. Inštalačný iso súbor má rovnako ako pri Visio cez 4 GB a po spustení sa začne inštalácia bez nejakých dodatočných nastavení. Tie správcovia samozrejme môžu pripraviť pomocou Office Customization Tool a prispôsobeného súboru inštalácie. Toto ale detailnejšie popisovať v tomto článku nebudem. Inštalácia Project ako aj Visio a celého Office je technológiou Click-to-Run. Po jej dokončení je potrebná ešte aktivácia produktovým kľúčom.

Používateľské prostredie pásu s nástrojmi aplikácie sa prispôsobilo k ostatným Office aplikáciám z predplatného. Niektoré tlačidlá majú vylepšený vzhľad. Ale to sú len kozmetické zmeny.

Čo je nové v MS Project 2021

Všetky postupy pri vytváraní a spravovaní projektu zostali rovnaké a nič sa nezmenilo. Používajú sa aj rovnaké dialógové okná s detailnými informáciami o úlohách alebo zdrojoch. Tie pridávate rovnakým spôsobom a rovnako ako v starších verziách sa aj zobrazujú. Zostavy sú taktiež bez zmien a vyzerajú rovnako.

Čo je nové v MS Project 2021

Podobné články
Čo je nové v Office 2021
Čo je nové v MS Visio 2021
Používate rozdelené zobrazenie v MS Project?
Pridanie dĺžky trvania úlohy v hodinách v Project

Ak pracujete s projektovými úlohami zatiaľ v iných aplikáciách bez MS Project 365 / 2021, tak ma prosím kontaktujte. S kolegami Vám pripravíme ponuku na jeho obstaranie ako aj na konzultácie, školenie alebo webinár.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...