Project

Čo je nové v MS Project 2021

Od piateho októbra 2021 sú okrem nového Windows 11 a Office 2021 dostupné aj aplikácie Visio a Project. Každá nová verzia prináša zopár noviniek aj keď nie sú také prelomové ako bola v minulosti zmena používateľského prostredia na pás s nástrojmi. V článku popisujem čo je nové v MS Project 2021 Professional aj keď v tomto prípade je to zanedbateľné minimum. Desktopovú aplikáciu som inštaloval popri aplikáciách z predplatného Microsoft 365 ako upgrade zo staršej verzie.

Čo je nové v MS Project 2021

Funkcií, ktoré sú nové v MS Project 2021 oproti predchádzajúcim verziám je minimum a používatelia predplatného Project plan 3 a 5 ich už majú. Inštalačný iso súbor má rovnako ako pri Visio cez 4 GB a po spustení sa začne inštalácia bez nejakých dodatočných nastavení. Tie správcovia samozrejme môžu pripraviť pomocou Office Customization Tool a prispôsobeného súboru inštalácie. Toto ale detailnejšie popisovať v tomto článku nebudem. Inštalácia Project ako aj Visio a celého Office je technológiou Click-to-Run. Po jej dokončení je potrebná ešte aktivácia produktovým kľúčom.

Používateľské prostredie pásu s nástrojmi aplikácie sa prispôsobilo k ostatným Office aplikáciám z predplatného. Niektoré tlačidlá majú vylepšený vzhľad. Ale to sú len kozmetické zmeny.

Čo je nové v MS Project 2021

Všetky postupy pri vytváraní a spravovaní projektu zostali rovnaké a nič sa nezmenilo. Používajú sa aj rovnaké dialógové okná s detailnými informáciami o úlohách alebo zdrojoch. Tie pridávate rovnakým spôsobom a rovnako ako v starších verziách sa aj zobrazujú. Zostavy sú taktiež bez zmien a vyzerajú rovnako.

Čo je nové v MS Project 2021

Podobné články
Čo je nové v Office 2021
Čo je nové v MS Visio 2021
Používate rozdelené zobrazenie v MS Project?
Pridanie dĺžky trvania úlohy v hodinách v Project

Ak pracujete s projektovými úlohami zatiaľ v iných aplikáciách bez MS Project 365 / 2021, tak ma prosím kontaktujte. S kolegami Vám pripravíme ponuku na jeho obstaranie ako aj na konzultácie, školenie alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár