• 0

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM do Excelu

Category:Dynamics CRM Tags : 

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 využijete hlavne vtedy, ak kontakty potrebujete spracovať mimo prostredia Microsoft Dynamics CRM 2013. To môže byť napr. na vytvorenie zoznamu pre brigádnikov, ktorí budú ku kontaktom v tabuľke Excel dopĺňať informácie z prieskumu. Tieto údaje budete musieť následne spracovať. Situácii kedy kontakty, príp. iné údaje z CRM potrebujete ďalej spracovať v Exceli je pomerne veľa. Môže to byť aj v prípade, že potrebujete kontakty importovať do iného informačného systému, napr. účtovníctva. V krátkom tipe popíšem ako spraviť exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu. Výsledok môže byť v troch typoch – bežnej statickej tabuľke, dynamickej kontingenčnej tabuľke a dynamickom pracovnom hárku. Rovnaký postup exportovania platí aj z iných zoznamov v CRM 2013.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM – statická tabuľka

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 je pomerne jednoduché a stačí postupovať takto:

1. Zobrazte domovskú stránku Microsoft Dynamics CRM 2013 a v navigácii kliknite na Predaj >> Kontakty.

2. Na zobrazenej stránke kliknite na Ďalšie príkazy (tlačidlo s tromi bodkami) a tam zvoľte Exportovať do programu Excel.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu

3. V zobrazenom dialógovom okne Exportovať údaje do programu Excel vyberte prvú možnosť Statický pracovný hárok so záznamami z tejto strany a kliknite na tlačidlo Exportovať.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu

4. V spodnej časti prehliadača sa zobrazí žlté upozornenie či chcete súbor otvoriť alebo uložiť. Uložte ho bežným spôsobom do priečinku dokumenty.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu

5. Následne môžete súbor otvoriť v Exceli. Pri otváraní sa môže zobraziť upozornenie, že formát a prípona súboru sa nezhodujú. V tomto prípade súboru môžete dôverovať a otvoriť ho. Ak by to bol súbor z neznámeho zdroja, tak ho určite neotvárajte.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu

6. Súbor obsahuje tabuľku s údajmi zo stránky v CRM, ktorú môžete uložiť v *.xlsx formáte, aby ste sa vyvarovali opätovnému zobrazeniu upozornenia pri jeho otváraní. S tabuľkou ďalej pracujete bežným spôsobom ako pracujete s Excelom.

Exportovanie kontaktov z Dynamics CRM 2013 do Excelu

Exportovanie údajov do dynamickej kontingenčnej tabuľky je vo formáte xml a obsahuje jeden krok navyše, kde vyberáte ktoré polia majú byť v tabuľke. V tomto prípade potrebujete pripojenie k SQL serveru, inak otváranie v Exceli zlyhá.

Súvisiace články:
Pridanie kontaktu v MS CRM 2013 – tipy-triky.sk
Pridanie vzorových údajov v Dynamics CRM 2013 – tipy-triky.sk
Microsoft Dynamics CRM domovská stránka – Microsoft.com

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám ukážeme ako môžete Microsoft Dynamics CRM využívať na dosahovanie Vašich obchodných cieľov.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...