• 0

Heslo vo OneNote ochráni poznámky pred zvedavcami

Category:OneNote Tags : 

Používatelia aplikácie Microsoft OneNote na poznámky si môžu niektoré z nich ochrániť pred zvedavcami ak je poznámkový blok dostupný aj pre iných používateľov. Treba však poznamenať, že heslo sa dá aplikovať na sekciu. To znamená, že nie je chránený celý poznámkový blok ale len jeho časť. Sekcia obsahuje strany a tie sú samozrejme chránené tiež. Ak chcete chrániť celý poznámkový blok tak ho jednoducho nezverejňujte pre iných používateľov. Nechajte si ho len u seba vo Windows profile, ktorý je chránený menom a heslom. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem ako heslo vo OneNote zadať a v prípade potreby ho aj odobrať.

Heslo vo OneNote ochráni poznámky napísané v sekcii

Heslo vo OneNote môžete zadať v konkrétnom poznámkovom bloku pre niektorú sekciu cez pás s nástrojmi Revízia.

1. Otvorte poznámkový blok kde je sekcia so stranami a poznámkami, ktoré majú byť chránené. Túto sekciu kliknutím vyberte.

2. Kliknite na pás s nástrojmi Revízia a tam na príkaz Heslo, ktorý zobrazí vpravo pracovnú tablu Ochrana heslom.

3. Kliknite na tlačidlo Nastaviť heslo, ktoré zobrazí okno Ochrana heslom, kde 2x zadajte heslo, ktoré má chrániť poznámky v sekcii a kliknite na OK.

Heslo vo OneNote ochráni poznámky pred zvedavcami

4. V prípade, že existuje záloha sekcie, tak sa zobrazí upozornenie, že kópie zálohy chránené nebudú a či ich chcete odstrániť alebo zachovať. Budúce zálohy už budú samozrejme chránené.

Heslo vo OneNote ochráni poznámky pred zvedavcami

5. V pracovnej table Ochrana heslom môžete kliknúť na tlačidlo Uzamknúť všetky, aby ste zamkli aj ostatné sekcie, ktoré majú nastavené heslo, ale aktuálne sú odomknuté – heslo nie je zatiaľ aplikované.

Ak poznámky OneNote zatvoríte a znovu otvoríte (použiť môžete aj tlačidlo Uzamknúť všetky), tak sa sekcia nezobrazí a bude tam len informácia, že treba do sekcie kliknúť alebo stlačiť Enter, aby ste mohli zadať heslo na odomknutie. Potom sa poznámky zobrazia.

Heslo vo OneNote ochráni poznámky pred zvedavcami

Heslo vo OneNote – odstrániť heslo

Heslo vo OneNote môžete zo sekcie odobrať až vtedy, keď sa dostanete do tej chránenej sekcie. Kliknite na Revízia >> Heslo, kde v pracovnej table Ochrana heslom kliknite na tlačidlo Odstrániť heslo. Toto zobrazí okno, kde treba zadať aktuálne heslo a kliknúť na OK. Týmto sa heslo odstráni a môžete zadať nové, alebo sekciu ponechať bez hesla. Toto robíte pre každú sekciu kde je zadané nejaké heslo a už tam nemá byť.

Heslo vo OneNote ochráni poznámky pred zvedavcami

Odporúčam pozrieť si aj tipy v spodnej časti pracovnej tably Ochrana heslom, kde sú uvedené prípady, kedy sa heslo neaplikuje alebo nie je možné v určitých zariadeniach poznámky zobraziť.

Ak ešte nepoužívate Microsoft OneNote, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám možnosti konzultácii a ukážeme Vám ako OneNote používať.
Kontakt

Podobné články:
Zdieľanie poznámok OneNote v cloude – tipy-triky.sk
Ďalšie informácie o ochrane heslom vo OneNote pre iPad – Office.com

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...