• 0

Kedy sa zobrazuje v Skype stav nerušiť?

Category:Skype (Lync) Tags : 

Používatelia komunikačného nástroja Lync nedávno získali aktualizáciu na Skype for Business. V zásade sa zmenil hlavne dizajn aplikácie a používanie zostalo takmer rovnaké. Jednou z výhod aplikácie je prepojenie s kalendárom v Outlooku, ktoré zobrazuje stav pomocou farebných indikátorov. Zelený znamená, že používateľ je k dispozícii, žltý, že je preč a červený zase že používateľ je zaneprázdnený. Rovnako to platí aj keď prezentujete cez dataprojektor, takže ostatní vidia, že Vás nemajú rušiť. Podobný prípad môže nastať ak používate v kancelárii externý monitor, ktorý nastaví v Skype stav nerušiť. To môže iných používateľov pomýliť ak Vás chcú kontaktovať. V nasledujúcom texte popíšem ako môžete nastaviť v Skype stav nerušiť, aby bol pri použití externého monitora ignorovaný.

Skype stav nerušiť pri externom monitore

Skype stav nerušiť sa štandardne zobrazuje počas prezentovania. Pri externom monitore môže nastať rovnaká situácia, ktorá nie je zvyčajne žiaduca. Nastavenie spravíte takto:

1. Spustite Skype for Business a v prípade potreby sa prihláste.

2. Kliknite na tlačidlo s ozubeným kolesom a zvoľte Nástroje >> Možnosti.

Kedy sa zobrazuje v Skype stav nerušiť

3. V zobrazenom okne Skype for Business – Možnosti kliknite na skupinu Stav.

4. V spodnej časti sú zaklikávacie políčka, ktoré ovplyvňujú v Skype stav nerušiť. Zrušte označenie políčka Zobrazovať ma so stavom Nerušiť, keď je môj monitor duplikovaný, keď nechcete aby sa tento stav zobrazoval keď používate externý monitor.

Kedy sa zobrazuje v Skype stav nerušiť

5. Kliknite na OK a môžete ďalej pracovať.

V tomto okne nastavujete aj čas, ktorý musí uplynúť, aby sa zmenil stav na Neaktívny a potom z neaktívneho na stav Som preč. Toto nastavenie je ale zvyčajne spravené administrátorom priamo na serveri a nie je nutné ho meniť.

Stav môžete samozrejme meniť aj manuálne priamo v okne Skype for Business pri fotografii. Na výber je niekoľko stavov ako K dispozícii, Nemám čas, Nerušiť, Hneď sa vrátim a ďalšie. Na tomto mieste si nastavujete aj umiestnenie, aby používatelia vedeli, že ste napr. u klienta alebo v inej pobočke.

Kedy sa zobrazuje v Skype stav nerušiť

Podobný článok
Skype for Business je nástupca Lyncu – tipy-triky.sk

V prípade, že zatiaľ nevyužívate zjednotenú komunikáciu, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám návrh riešenia a cenovú ponuku na starostlivosť o infraštruktúru.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Kedy a načo použiť MS Access

    24 septembra @ 10:00 - 11:00
  2. Ako a kam písať poznámky v počítači

    24 septembra @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...