• 0

Klikni a spusti v Office 365 – pracujte počas inštalácie

Category:Office 365 Tags : 

Klikni a spusti je technológia distribúcie a inštalácie kancelárskeho balíka Microsoft Office. Umožňuje už počas inštalácie produkt používať. Samozrejme na začiatku inštalácie sú dostupné tie najpoužívanejšie funkcie a postupne sa doinštalujú ďalšie, resp. keď použijete takú, ktorá ešte nie je inštalovaná, okamžite sa stiahne a nainštaluje. Produkt je nainštalovaný v izolovanom virtualizovanom prostredí čo umožňuje použiť ho popri staršej verzii (vrátane Outlooku) v počítači. Iným spôsobom sú doručované aj aktualizácie. Napr. v aktualizačnom WSUS nie je aktualizácia pre Office klikni a spusti dostupná a treba využiť iné postupy na aktualizáciu. V dnešnom článku popíšem ako zistíte, ktorú verziu máte v počítači nainštalovanú a popíšem aj niektoré dôležité informácie o tejto technológií. V závere pridám aj môj názor na klikni a spusti.

Klikni a spusti je pre používateľov

Klikni a spusti majú takmer určite jednotlivci, ktorí si zakúpili nový notebook / počítač a získali k nemu aj licenčný kľúč na Microsoft Office 2013, ale bez inštalačných médií. Preto je na inštaláciu potrebné Microsoft konto ku ktorému sa priradí tento licenčný kľúč. Následne bude možné produkt nainštalovať. Prvý a hlavný rozdiel oproti klasickej inštalácii je v tom, že licenčný kľúč je viazaný na Microsoft konto používateľa. Pri predplatnom Office 365 je to na používateľa.

V rámci predplatného Office 365 je dokonca možné používať Office na piatich zariadeniach jedného používateľa. Nie je nutná opätovná aktivácia, lebo produkt sa vždy pripojí k službám Office Licensing Service a Activation and Validation Service a overí svoj stav. Ak by ste sa 30 dní nepripojili k internetu, tak sa Office prepne do redukovaného režimu až dovtedy kým sa znovu nepripojíte a neoverí sa v licenčnej službe.

Office sa inštaluje plne aktualizovaný a nie je nutné ako pri klasickej inštalácii následne inštalovať opravné balíčky alebo service packy. Okrem toho je nastavený na automatickú aktualizáciu priamo cez Office. Stav si môžete pozrieť cez Súbor >> Konto. V tejto ponuke môžete zistiť či máte klasicky nainštalovaný Office

Klikni a spusti v Office 365

alebo je to Office inštalovaný cez klikni a spusti. Ak je to klikni a spusti, tak budete mať dostupné aktualizačné tlačidlá.

Klikni a spusti v Office 365

Hlavné výhody tejto technológie

 • Používanie produktu už počas inštalácie. (Je to podobne ako keď pozeráte online video, kedy sa postupne sťahuje kým vy ho už od začiatku pozeráte.)
 • Inštalácia plne aktualizovaného produktu a automatická aktualizácia priamo z Office.
 • Možnosť používať rôzne verzie na jednom počítači.

Klikni a spusti je pre nasledovné produkty podľa Vášho predplatného Office 365:

 • Office 365 ProPlus
 • Visio Pro pre Office 365
 • Project Pro pre Office 365
 • SharePoint Designer 2013
 • Lync 2013
 • Lync 2013 Basic

Klikni a spusti je aj pre tieto maloobchodné produkty:

 • Office Professional 2013
 • Office Home and Business 2013
 • Office Home and Student 2013

Na záver mi nedá, aby som jednu z hlavných výhod prezentovaných Microsoftom – používanie už počas inštalácie – neoznačil ako trochu zbytočnú. Nikto predsa pri konfigurácii nového počítača nepotrebuje používať Excel alebo PowerPoint dokým nemá nastavený aj všetok ostatný SW. Vo firemnom prostredí nové počítače pripravujú admini a používateľ ho dostane už pripravený na použitie. 😉

Klikni a spusti nie je vhodný spôsob inštalácie na počítače, ktoré budú permanentne off-line a bez prístupu na internet. V takýchto situáciách potrebujete klasickú inštaláciu.

Neváhajte nás kontaktovať priamo alebo cez diskusiu pod článkom ak potrebujete informácie o licencovaní Microsoft produktov. Radi Vám pripravíme vhodnú ponuku.

Súvisiaci článok:
Začíname s oblakom od Microsoftu – Office 365

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...