Office 365

Microsoft 365 centrum spravovania sa mení

Microsoft 365 centrum spravovania sa znovu mení. Zatiaľ je možné prepnúť si ho vo verzii Preview, aby ste sa mohli pozrieť ako bude vyzerať. Všetko ešte nie je zmenené ale dosť vecí už áno. Napr. úvodná stránka centra alebo vlastnosti používateľa. Nižšie popisujem niektoré zmeny, aby ste sa s tým stručne zoznámili, príp. si to aj priamo u seba pozreli. Časté zmeny používateľského prostredia sú podľa mňa trochu kontraproduktívne, hlavne pre bežných koncových používateľov. Našťastie sa Microsoft 365 centrum spravovania nemení radikálne a sú to zmeny hlavne vizuálne a v usporiadaní niektorých prvkov. Preto bude pre používateľov asi potrebný krátky čas na zoznámenie sa s novým vizuálom.

Microsoft 365 centrum spravovania – preview

Nové Microsoft 365 centrum spravovania môže administrátor zobraziť z toho starého centra po prepnutí položky Vyskúšať verziu Preview vpravo hore. Stránka sa jemne vizuálne zmení a budú zobrazené karty Spravovanie používateľov, Fakturácia, Školenia a Softvér služieb Office 365 kde graficky vidíte počty aktivácii. Vpravo hore je možné pridať novú kartu jej presunutím zo zobrazenej tably vpravo. Zatiaľ niektoré položky nie sú preložené. Cez karty môžete samozrejme aj priamo použiť niektoré príkazy.

Microsoft 365 centrum spravovania – preview

Po kliknutí na Používatelia ≫ Aktívni používatelia uvidíte ich zoznam a hore základné príkazy. Tie sa rozšíria o ďalšie ak označíte používateľa. Môžete resetovať heslo, priradiť k skupine, spravovať licencie, roly alebo emailové aliasy, odstrániť používateľa a ďalšie.

Microsoft 365 centrum spravovania – preview

Niektoré príkazy ešte zobrazujú pôvodné pracovné tably ale napr. Spravovať licencie produktov už zobrazia novú tablu vlastností používateľa. Tá zobrazuje pod menom tlačidlá na zmenu hesla, zablokovanie a odstránenie. Pod tým sú karty Konto, zariadenia, Licencie, Aplikácie, Pošta a OneDrive. Na každej robíte požadované zmeny. Licencie a aplikácie boli pôvodne na jednom mieste. Teraz ak chcete napr. odobrať používateľovi Stream, tak to robíte na karte Aplikácie. Podobne sa menia aj ďalšie časti portálu. Zatiaľ neviem kedy bude prepnutý tento portál každému trvale, ale odhadujem to ešte na niekoľko mesiacov. 😉

Microsoft 365 centrum spravovania – preview

Podobný článok
Pozrite si službu To-Do v Office 365

Kontaktujte ma prosím ak chcete vedieť viac možností využitia Office 365 aj iných Office aplikácii na teamovú spoluprácu. Pripravím Vám ponuku na konzultáciu, školenie alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár