Teams

Nahrávky v Teams budú vo OneDrive

Ak používate Microsoft Teams na tímovú komunikáciu a online schôdze (príp. vyučovanie) tak takéto online udalosti môže organizátor nahrávať. Je to dobré na spätnú kontrolu alebo na opakované pozretie, príp. na pozretie pre účastníkov ktorí sa nemohli zúčastniť, príp. prišli neskôr / odišli skôr. Funguje to tak, že v aplikácii použijete príkaz Spustiť nahrávanie a po skončení kliknete na Ukončiť nahrávanie. Nahrávky sa ukladajú do cloudu, presnejšie do Microsoft Stream kde si ich môžete pozrieť, ale len v rámci organizácie. Po novom nahrávky v Teams budú vo OneDrive / SharePoint a nie v Stream. Prináša to lepšie možnosti na zdieľanie aj s externým prostredím.

Nahrávky v Teams budú vo OneDrive

To, že nahrávky v Teams budú vo OneDrive for Business / SharePoint, Microsoft priebežne notifikuje už nejaký čas. Od januára 2021 sa ale zmena postupne aplikuje automaticky na všetkých klientov. Doteraz ste túto zmenu mohli nastaviť manuálne v centre spravovania cez PowerShell.

Nahrávky v Teams budú vo OneDrive
Zdroj: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/tmr-meeting-recording-change

Ak sa Vám zmena nastavenia automaticky aplikuje (je postupne vo fázach), tak nahrávky svojich schôdzí hľadajte vo svojom OneDrive for Business / SharePoint. Umiestnenie do priečinkov je závislé od toho či ste schôdzu spravili v tímovom kanáli alebo mimo neho. Ak je to mimo kanála, tak bude v prvej úrovni OneDrive priečinok Recordings kde nahrávky nájdete. Ak to bude v tímovom kanáli, tak to bude v tímovej lokalite kanála v Dokumentoch s podpriečinkom Recordings.

Treba uviesť aj informáciu, že nahrávky schôdzí budú mať nastavený čas exspirácie. Tento môže administrátor upraviť tak, aby nahrávky boli uložené dlhšie. Spraviť sa to dá v centre spravovania Teams ale až po zmene na ukladanie vo OneDrive. Nahrávky je možné zdieľať rovnakým spôsobom ako iné súbory vo OneDrive.

Nahrávky v Teams budú vo OneDrive

Podobné články
Aký význam má čakáreň v Teams?
Prečo archivovať tím v Teams?

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac možností ako využívať MS Teams ako aj ďalšie služby Microsoft 365 na tímovú spoluprácu – Exchange, Outlook a pod. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár