Office 365

Nastavenie platnosti hesla v Office 365

Nastavenie platnosti hesla v Office 365 ovplyvňuje každého používateľa v organizácii. Týmto nastavením administrátor môže nastaviť ako dlho je heslo používateľa platné a kedy sa mu má odoslať upozornenie na jeho zmenu. Z bezpečnostných dôvodov je vhodné toto nastavenie nemeniť tak, aby bolo heslo platné stále alebo zbytočne dlhú dobu. Štandardne je to 90 dní po ktorých je treba heslo zmeniť. Môžete to však aj sprísniť a čas jeho platnosti skrátiť. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem kde administrátor Office 365 toto nastavenie spraví.

Nastavenie platnosti hesla v Office 365

Nastavenie platnosti hesla v Office 365 pre všetkých používateľov spravíte týmto jednoduchým postupom.

1. Prihláste sa ako správca na portál Office 365.
2. Kliknite na položku Správca.
3. Vľavo kliknite na položku Heslá.
4. Na stránke nastavení zadajte Počet dní do skončenia platnosti hesla. Môže to byť od 14 do 730 dní.
5. Do druhého poľa Počet dní do odoslania oznámenia o blížiacom sa skončená platnosti hesla používateľovi zadajte hodnotu v rozsahu od 1 do 30 dní.
6. Kliknite na tlačidlo Uložiť, aby sa zmeny aplikovali.

Nastavenie platnosti hesla v Office 365

Prvým zaklikávacím políčkom môžete nastaviť časovo neobmedzenú platnosť hesla. Toto však z bezpečnostných dôvodov neodporúčam. Ak by ste chceli zmeniť túto vlastnosť len jednému používateľovi, tak využite modul služieb Microsoft Online Services pre prostredie Windows PowerShell.

Používateľom sa pri každom prihlásení zobrazí správa, že platnosť ich hesla sa blíži ku koncu. Toto bude v intervale, ktorý ste nastavili v rozsahu 1 až 30 dní. V upozornení budú mať odkaz na stránku Zmena hesla. Popis zmeny vlastného hesla som nedávno pripravil v tomto článku Ako zmeniť vlastné heslo Office 365. Samoobslužná zmena hesla v službe Office 365 vyžaduje ďalšie nastavenie, kde je potrebné, aby mali používatelia zadané telefónne číslo alebo alternatívnu emailovú adresu.

V prípade, že zatiaľ služby Office 365 nepoužívate, tak nás prosím kontaktujte. Ukážeme Vám aké výhody služba poskytuje a ako ju začať efektívne využívať.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár