• 0

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

Category:OneDrive Tags : 

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive využijete v rovnakých prípadoch ako pri obnovovaní vymazaného súboru v počítači – najčastejšie keď ho omylom odstránite. Je to jednoduché a rýchle. Vo OneDrive for Business je k dispozícii aj dvojitý kôš. V článku popisujem ako spraviť obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive, ktorý máte bezplatne ako súčasť služieb naviazaných na Microsoft konto. Popíšem to aj pre OneDrive for Business, ktorý majú dostupný predplatitelia Office 365 alebo tí čo používajú SharePoint Server 2013. Ale pozor, aj napriek takmer totožnému názvu sú medzi službami rozdiely, ktoré uvidíte na priložených obrázkoch.

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

Obnovenie vymazaného súboru v bezplatnom OneDrive spravíte po prihlásení sa svojim Microsoft kontom. Vľavo dolu kliknite na Kôš a zobrazí sa zoznam vymazaných súborov. Ten, ktorý chcete obnoviť na pôvodné miesto kliknutím označte. Môžete ich označiť aj viac. V hornej časti stránky kliknite na tlačidlo Obnoviť. Môžete ich samozrejme aj trvale odstrániť. Ak by ste mali kôš plný, tak najstaršie odstránené súbory budú trvale vymazané a novo odstraňované sa v koši zobrazia. Ak sa Vám nedarí nájsť niektoré súbory, tak využite tieto postupy od MS.

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

OneDrive for Business má 2 koše

Používatelia Office 365 a SharePoint 2013 môžu využívať OneDrive for Business, ktorého používateľské prostredie je odlišné od bezplatného OneDrive.

1. Po prihlásení k portálu Office 365 kliknite na OneDrive. Využiť môžete vľavo hore aj ponuku aplikácii a zvoliť OneDrive.

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

2. Zobrazí sa knižnica Dokumenty a vľavo v ponuke rýchleho prístupu kliknite na Kôš.

3. Odstránený súbor môžete označiť a kliknutím na Obnoviť výber ho vrátite do pôvodného umiestnenia.

4. Ak ho nepotrebujete môžete ho odstrániť z koša kliknutím na Odstrániť výber. Po 93 dňoch budú položky presunuté do druhého koša.

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

5. OneDrive for Business má aj kôš druhej fázy, ak by ste si to ešte premysleli a vymazaný súbor budete chcieť obnoviť. Súbory v tomto koši staršie ako 93 dní budú odstránené automaticky.

Obnovenie vymazaného súboru vo OneDrive

Súvisiace články:
Zbavte sa chaosu vo verziách súborov pomocou OneDrive

Ak zatiaľ nepoužívate cloudové riešenie neváhajte nás kontaktovať. Pripravíme Vám návrh a cenovú ponuku.

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Vytvorenie jednoduchej databázy Access

    23 januára @ 10:00 - 11:00
  2. Čo môžete robiť v Teams

    23 januára @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...