• 0

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Category:OneDrive Tags : 

OneDrive for Business je z pohľadu používania iný ako voľne dostupný OneDrive. Prvý je súčasťou predplatného Office 365 alebo SharePoint 2013. Druhý je voľne dostupný po registrácii a vytvorení Microsoft konta. Každý kto si vytvorí emailovú schránku napr. na Outlook.com alebo Hotmail.com získava aj OneDrive. Ten okrem emailu obsahuje aj kontakty, kalendár, Office online na základnú úpravu dokumentov a samozrejme 15 GB ukladací priestor na súbory, fotografie a pod. OneDrive for Business má väčší ukladací priestor, až 1 TB a prostredie vyzerá ako SharePoint 2013. Podobne sa aj používa. V nasledujúcom popise a na obrázkoch si to pozriete.

OneDrive for Business

OneDrive for Business nájdete po prihlásení sa k portálu Office 365 alebo SharePoint 2013 v hornom menu.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Po kliknutí na OneDrive sa zobrazí ukladací priestor, kde vľavo sú odkazy na Dokumenty, Naposledy použité a pod. V hlavnej časti okna sa zobrazujú priečinky a súbory (ak ste ich tam uložili).

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Nové súbory môžete vytvoriť príslušným príkazom, ale aj nahrať z počítača alebo ich synchronizovať.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Vo OneDrive for Business môžete využívať aj pás s nástrojmi aký poznáte zo SharePoint 2013.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Taktiež môžete pridať aj základné aplikácie cez Obsah lokality. K dispozícii sú: Knižnica dokumentov, Accessová aplikácia, Importovať tabuľkový hárok a Poštová schránka lokality.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

OneDrive for Business zvoľte vtedy ak súbory nepotrebujete veľmi zdieľať s pracovným tímom. Využitie je podobné ako bežný priečinok Moje dokumenty. Ale rozdiel je v tom, že súbory v cloude máte k dispozícii po prihlásení sa kdekoľvek. Ak potrebujete viac tímových nástrojov, tak súbor uložte do knižnice v tímovej lokalite na SharePoint. Cez prieskumníka môžete súbory z OneDrive for Business presunúť aj do knižnice v tímovej lokalite.

OneDrive

OneDrive je dostupný bezplatne a jeho prostredie nepripomína SharePoint 2013. Vľavo sú odkazy na súbory, najnovšie, fotografie atď. Vpravo sa môžu zobrazovať informácie o súboroch / priečinkoch. V hornej časti sú príkazy na prácu so súbormi a priečinkami.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

V hornej časti je možnosť zvoliť si aplikáciu z Office online, ale aj poštu, kalendár a kontakty. Tie potrebujete aj v prípade, že chcete synchronizovať mobilný telefón s Windows Phone 8.1 a Outlookom v počítači. Rovnakým spôsobom to menu funguje aj vo OneDrive for Business.

OneDrive for Business je iný ako OneDrive

Súvisiace články:
Vkladanie súborov do OneDrive bez aplikácie – tipy-triky.sk
What is OneDrive for Business? – office.com

V prípade, že zatiaľ OneDrive for Business nepoužívate, tak nás kontaktujte – pripravíme Vám vhodnú ponuku na využívanie Office 365.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...