OneNote

OneNote 2016 a OneNote sú dve rôzne aplikácie

OneNote 2016 a OneNote vo Windows 10 sú dve rôzne aplikácie aj keď môžu zobrazovať rovnaké poznámky z cloudu. OneNote 2016 je súčasťou kancelárskeho balíka Office a OneNote je samostatná aplikácia, ktorá je dostupná vo Windows 10. Má však niektoré iné funkcie ako OneNote 2016. Táto aplikácia (2016) je označovaná aj ako desktopová a môže fungovať aj na starších Windows rovnako ako funguje celý Office balík. Dá sa ale stiahnuť aj samostatne z webu onenote.com. Nižšie popisujem základné rozdiely, ktoré si pozriete aj na obrázkoch.

OneNote 2016 a OneNote vo Windows 10

OneNote 2016 má používateľské prostredie ako iné Office aplikácie. Poznámkové bloky môžu byť uložené v počítači, v sieti alebo v cloude. Dostupné sú aj možnosti prepojenia s Outlookom ale aj ďalšími aplikáciami. Priamo z pásu s nástrojmi môžete vložiť Excel tabuľku alebo Visio diagram (ak Visio máte v PC). Na dotykových zariadeniach môžete písať rukou.

OneNote vo Windows 10 má zjednotené prostredie aj s inými platformami – Mac, mobilné alebo webové. Funguje len keď sa prihlásite svojim Microsoft kontom. Poznámky tak synchronizuje s cloudom. Lokálne poznámky v počítači nie sú dostupné. Po prihlásení uvidíte jednoduchšie používateľské prostredie ako vo OneNote 2016. Chýba napr. ponuka Súbor alebo mini formátovací panel, ktorý sa zobrazuje po označení textu. Nastavenia aplikácie sú výrazne jednoduchšie.

OneNote 2016 a OneNote sú dve rôzne aplikácie

Celkovo táto aplikácia pôsobí jednoduchým dojmom aj napriek tomu, že oficiálny web popisujúci rozdiely ich uvádza pre OneNote viac ako pre OneNote 2016. Podľa mňa to vyzerá ako keby Microsoft chcel do budúcna zachovať len tento univerzálny OneNote. Vychádzam z toho, že sa snažia na mesačnej báze pridávať nové funkcie. Ktorú z týchto aplikácii používate na poznámky?

OneNote 2016 a OneNote sú dve rôzne aplikácie

Podobné články:
Ako spraviť poznámky OneNote v tabuľke
Kresliť vo OneNote je ľahké

Neváhajte ma kontaktovať ak Vás zaujímajú možnosti využitia Office aplikácii na teamovú spoluprácu. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár