OneNote

Používate rozloženie kariet vo OneNote?

Microsoft v nedávnej minulosti experimentoval s dvomi verziami poznámkovej aplikácie OneNote. Jedna bola tradične súčasťou balíka MS Office a druhá, tá nová bola pre Windows 10. Toto ale prehodnotili a ďalej bude len jedna aplikácia, ktorá vychádza z tej verzie v MS Office. V oboch boli aj spoločné funkcie a niektoré odlišné. Tj. v jednej aplikácii bola konkrétna funkcia a v druhej takáto nebola a opačne. Nedávno sa objavilo nové rozloženie kariet vo OneNote pre Microsoft 365.

Rozloženie kariet vo OneNote

Tradičné vodorovné rozloženie kariet vo OneNote pre Office je nasledovné: strany sú v table na pravom okraji obrazovky. Sekcie sú v hornej časti a poznámkové bloky vyberáte vľavo hore, toto je tzv. vodorovné rozloženie. Podľa môjho názoru optimálne využíva plochu obrazovky. Nikde nemáte zbytočné voľné nevyužité miesto. Toto rozloženie využijete ak pracujete primárne s jedným – dvomi poznámkovými blokmi a nemusíte sa medzi nimi často prepínať.

Používate rozloženie kariet vo OneNote?

Nové zvislé rozloženie kariet mení vzhľad tak, že stránky, sekcie aj poznámkové bloky máte v dvoch tablách na ľavej strane obrazovky. Vidíte tu všetky poznámkové bloky a k nim sekcie. Pripomína to stromové rozloženie podobné ako napr. v prieskumníkovi Windows. V druhej table máte stránky. Položky môžete zbaliť a rozbaliť podľa potreby. Taktiež môžete poznámkové bloky a sekcie skryť aby ste využívali čo najväčšiu časť obrazovky. Zvislé rozloženie využijete ak máte veľa poznámkových blokov a sekcii. Jednoduchšie sa medzi nimi budete prepínať.

Používate rozloženie kariet vo OneNote?

Tieto dve zobrazenia prepnete cez pás s nástrojmi Zobraziť >> Rozloženie kariet >> Zvislé karty alebo Vodorovné karty. Ak použijete zvislé rozloženie, tak vľavo hore je malé hamburgerové tlačidlo, ktorým poznámkové bloky a sekcie skryjete / zobrazíte. V každom poznámkovom bloku nájdete samostatný príkaz Nová sekcia. Ktoré zobrazenie vám lepšie vyhovuje?

Podobné články
Ako zobraziť poznámky OneNote podľa dátumu
Ako fungujú úlohy programu Outlook vo OneNote

Kontaktujte ma prosím ak sa chcete dozvedieť ďalšie postupy v Microsoft Office aplikáciách Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook a iných ako aj v službách Microsoft 365 na zjednodušenie pracovných úloh. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár