• 0

Prečo automatický filter v Exceli nefunguje

Category:Excel Tags : 

Automatický filter v Exceli je veľmi dobrá pomôcka, ktorá zjednodušuje prácu s rozsiahlymi tabuľkami. Žiaľ, niekedy sa môže stať, že nefunguje tak ako očakávate. To sa môže prejavovať tak, že v ponuke filtra nevidíte všetky položky na filtrovanie a nedokážete preto filter normálne používať. A teraz nemyslím staré známe obmedzenie rozbaľovacieho zoznamu filtra na 10 000 unikátnych položiek. V nasledujúcom krátkom tipe, ktorý vznikol na základe otázky čitateľa popíšem, prečo automatický filter v Exceli nefunguje a nezobrazuje všetky položky na filtrovanie ak ich je menej ako 10 000. Napraviť sa to dá viacerými spôsobmi. Základ ukážem aj v krátkom videu.

Automatický filter v Exceli nefunguje kvôli …

Automatický filter v Exceli nefunguje zvyčajne v údajoch importovaných z iných zdrojov (svoje údaje máte pod lepšou kontrolu 🙂 ). Najčastejšie je to kvôli prázdnym riadkom, ktoré sú navyše aj skryté a nie vždy si to používatelia všimnú. Hlavne ak má tabuľka stovky riadkov. Automatický filter korektne pracuje v súvislej tabuľke ohraničenej prázdnym riadkom a stĺpcom.

Prečo automatický filter v Exceli nefunguje - skryté riadky

Tento jednoduchý problém môžete vyriešiť napr. tak, že celú tabuľku aj so skrytými riadkami označíte a až potom zapnete automatický filter. Takto by to malo fungovať normálne. Zvyčajne používatelia tabuľku vopred neoznačujú, len priamo kliknú na tlačidlo Filter.

Prečo automatický filter v Exceli nefunguje - odkryté prázdne riadky

Ďalší spôsob je zobrazenie skrytých riadkov a následne ich odstránenie. Toto je lepšie ak údaje chcete ďalej použiť na import do iného systému. Stačí celú tabuľku označiť a na páse s nástrojmi Domov >> Formát >> Skryť a odkryť >> Odkryť riadky. Potom tieto odkryté prázdne riadky odstránite a získate súvislú tabuľku, kde zapnete automatický filter.

Prečo automatický filter v Exceli nefunguje - označenie s prázdnymi riadkami

Ak máte viac ako 10 000 jedinečných položiek na filtrovanie, tak tie zvyšné sa nebudú v ponuke zobrazovať. Dajú sa však vyhľadať v poli Prehľadávať v rozbaľovacom zozname filtra.

Filter v Exceli nefunguje kvôli prázdnym riadkom

Ďalší obsah článku – video ukážka prečo automatický filter v Exceli nefunguje podľa očakávania používateľa a ako to napraviť je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Podobné články:
Zoraďovanie a filtrovanie v Exceli – tipy-triky.sk
Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli 2 spôsobmi – tipy-triky.sk
Vlastnosti a obmedzenia v Exceli – microsoft.com

Ak sa potrebujete zdokonaliť v Exceli, tak Vám pripravíme ponuku na školenie a konzultáciu. Stačí nás kontaktovať.

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...