Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

  • 0

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Category:Project Tags : 

Priradiť zdroje k úlohám v projekte MS Project môžete pomerne jednoducho. Potrebujete to hlavne na to, aby ste videli kto robí aké úlohy, či je preťažený a koľko už jeho práca stála peňazí. Prvý krok je pridanie zdrojov do projektu, ktorý som popisoval v predchádzajúcom článku Pridanie zdroja do projektu MS Project. Keď ich máte už vytvorené, tak môžete priradiť zdroje k úlohám. V dnešnom článku popíšem ako sa to dá v MS Project 2013 spraviť.

Priradiť zdroje k úlohám môžete viacerým spôsobmi

Priradiť zdroje k úlohám môžete na niekoľkých miestach. Prvý spôsob je priamo v zobrazení Ganttovho grafu. V tabuľke je stĺpec Názvy zdrojov, kde pri konkrétnej úlohe kliknite a vyberte zdroj zo zoznamu. Môžete vybrať aj viac zdrojov ak majú na úlohe robiť súčasne. Kliknutím mimo zoznamu sa tieto zdroje zobrazia v stĺpci a zároveň aj napravo od pruhu úlohy v Ganttovom grafe.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Druhá možnosť je použitie dialógového okna vlastnosti úlohy, kde môžete vidieť aj nastaviť ďalšie položky. Spravte dvojklik na konkrétnu úlohu, ktorej chcete priradiť zdroje a zobrazte kartu Zdroje. V zozname Názov zdroja vyberte požadované zdroje a zadajte počet jednotiek. Ak chcete aby zdroj robil na polovičný úväzok tak zadajte 50%. Po dokončení kliknite na OK a zdroje uvidíte v stĺpci Názvy zdrojov aj pri pruhu úlohy v grafe. Postup zopakujte aj pri ostatných úlohách.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Ďalšia možnosť ako priradiť zdroje k úlohe je cez pás s nástrojmi Zdroje, kde kliknite na tlačidlo Priradiť zdroje. Zobrazí sa dialógové okno Priradenie zdrojov k vybranej úlohe, kde môžete priradiť požadované zdroje pomocou tlačidla Priradiť. Tlačidlom Odstrániť môžete odobrať priradenie a tlačidlom Nahradiť môžete zameniť priradenie zdroja iným.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Ak ste zdroje priradili, tak môžete vidieť v zostavách ich využitie a ďalšie detaily dôležité na sledovanie priebehu projektu. V zobrazeniach môžete zase vidieť či sú zdroje preťažené a majú priradenej viac práce ako dokážu zvládnuť.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Súvisiaci článok:
Pridanie zdroja do projektu MS Project

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...