Project

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Priradiť zdroje k úlohám v projekte MS Project môžete pomerne jednoducho. Potrebujete to hlavne na to, aby ste videli kto robí aké úlohy, či je preťažený a koľko už jeho práca stála peňazí. Prvý krok je pridanie zdrojov do projektu, ktorý som popisoval v predchádzajúcom článku Pridanie zdroja do projektu MS Project. Keď ich máte už vytvorené, tak môžete priradiť zdroje k úlohám. V dnešnom článku popíšem ako sa to dá v MS Project 2013 spraviť.

Priradiť zdroje k úlohám môžete viacerým spôsobmi

Priradiť zdroje k úlohám môžete na niekoľkých miestach. Prvý spôsob je priamo v zobrazení Ganttovho grafu. V tabuľke je stĺpec Názvy zdrojov, kde pri konkrétnej úlohe kliknite a vyberte zdroj zo zoznamu. Môžete vybrať aj viac zdrojov ak majú na úlohe robiť súčasne. Kliknutím mimo zoznamu sa tieto zdroje zobrazia v stĺpci a zároveň aj napravo od pruhu úlohy v Ganttovom grafe.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Druhá možnosť je použitie dialógového okna vlastnosti úlohy, kde môžete vidieť aj nastaviť ďalšie položky. Spravte dvojklik na konkrétnu úlohu, ktorej chcete priradiť zdroje a zobrazte kartu Zdroje. V zozname Názov zdroja vyberte požadované zdroje a zadajte počet jednotiek. Ak chcete aby zdroj robil na polovičný úväzok tak zadajte 50%. Po dokončení kliknite na OK a zdroje uvidíte v stĺpci Názvy zdrojov aj pri pruhu úlohy v grafe. Postup zopakujte aj pri ostatných úlohách.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Ďalšia možnosť ako priradiť zdroje k úlohe je cez pás s nástrojmi Zdroje, kde kliknite na tlačidlo Priradiť zdroje. Zobrazí sa dialógové okno Priradenie zdrojov k vybranej úlohe, kde môžete priradiť požadované zdroje pomocou tlačidla Priradiť. Tlačidlom Odstrániť môžete odobrať priradenie a tlačidlom Nahradiť môžete zameniť priradenie zdroja iným.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Ak ste zdroje priradili, tak môžete vidieť v zostavách ich využitie a ďalšie detaily dôležité na sledovanie priebehu projektu. V zobrazeniach môžete zase vidieť či sú zdroje preťažené a majú priradenej viac práce ako dokážu zvládnuť.

Priradiť zdroje k úlohám je jednoduché

Súvisiaci článok:
Pridanie zdroja do projektu MS Project

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár