Power Automate

Skúšali ste službu Power Automate?

Microsoft v rámci svojich služieb poskytuje aj Power Automate. Je to služba pomocou ktorej môžete automatizovať svoje opakujúce sa činnosti a úlohy. Služba je dostupná v cloude ale aj ako desktop aplikácia na automatizovanie lokálnych činností, napr. vypĺňanie formulárov na webe v internetovom prehliadači. Využívať ju môžete v rámci ukladacieho priestoru OneDrive a SharePoint ako aj pri produktoch tretích strán. Môžete automatizovať napr. ukladanie emailových príloh do priečinka vo OneDrive. Dajú sa samozrejme spraviť aj komplexnejšie postupy. Skúšali ste službu Power Automate pomocou dostupných šablón?

Skúšali ste službu Power Automate?

Službu Power Automate môžete vyskúšať v predplatnom Microsoft 365 alebo cez bezplatný OneDrive, príp. v desktopovej aplikácii, ktorú musíte nainštalovať do PC. V prípade cloudovej verzie môžete ísť aj priamo cez adresu powerautomate.microsoft.com/sk-sk. Prihlasujete sa svojím Microsoft alebo podnikovým kontom. Ak ste skúšali službu Power Automate v minulosti, tak po prihlásení môžete vidieť postupy, ktoré ste vytvorili.

Skúšali ste službu Power Automate?

Na začiatok odporúčam, aby ste si pozreli zoznam a popis šablón, ktoré sú k dispozícii aby ste mali predstavu čo všetko môžete v Power Automate robiť. Vidieť ich môžete aj bez prihlásenia sa. Vyhľadávať môžete podľa kategórií alebo priamo zadaním nejakého kľúčového slova.

Skúšali ste službu Power Automate?

Postupy majú niekoľko možností spustenia. Je to pri nejakej udalosti, napr. prijatie emailovej správy. Môže to byť aj v zadanom čase alebo okamžitým manuálnym spustením pomocou tlačidla. Samotné akcie (kroky) postupu pridávate z ponúk, ktoré sú k dispozícii. Každá akcia má svoje nastavenia a jej výsledok (premenná) sa často používa v ďalšom kroku, napr. v podmienke. Situácia by mohla byť takáto, ak je emailová príloha PDF tak sa spravia nejaké akcie a ak nie je PDF tak to budú iné akcie. Ale môže to byť aj údaj, ktorý sa má zapísať do Excel tabuľky.

Skúšali ste službu Power Automate?

Možností na využitie automatizovania opakujúcich sa postupov je veľa. Záleží len od toho čo požadujete aby postup robil a podľa toho postupne pridávate akcie (kroky). Tieto môžete priebežne testovať, aby ste to celé doladili a mohli začať aktívne používať. V Power Automate desktop sú k dispozícii takéto skupiny akcií.

Akcie Power Automate desktop

Podobný článok
Ako vytvoriť zoznam súborov vo OneDrive

Ak Vás zaujímajú možnosti použitia ďalších aplikácii a služieb v predplatnom Microsoft 365 ako aj samotná služba Power Automate tak ma prosím kontaktujte. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár