Word

Tabuľka vo Worde pomáha pri formátovaní

Tabuľka vo Worde sa pomerne často používa na zjednodušenie formátovania dokumentu. Aj keď dokáže robiť základné výpočty je lepšie túto úlohu riešiť v Exceli a vo Worde ju využívať na základné tabuľky alebo ako pomôcku pri formátovaní. Takýto prípad je aj bežný úradný dokument, ktorý obsahuje odvolávacie údaje – Váš list číslo/zo dňa, Naše číslo, Vybavuje/linka, Miesto odoslania. Táto časť listu ak sa nepoužíva šablóna je zvyčajne formátovaná nadbytočnými medzerovníkmi a tabulátormi. Výsledok v takýchto prípadoch nevyzerá vôbec dobre kvôli nepresnému zarovnaniu. V nasledujúcom scenári použitia si prečítate a v krátkom videu aj pozriete ako tabuľka vo Worde pomôže v dokumente pri vytvorení odvolávacích údajov.

Tabuľka vo Worde na formátovanie

Tabuľka vo Worde na jednoduchšie formátovanie odvolávacích údajov sa vytvorí takýmto jednoduchým spôsobom.

1. Spustite Word a ak máte pripravený úradný dokument otvorte ho. Ak ho nemáte na vyskúšanie postupu Vám stačí aj prázdny dokument.
2. Pod adresu doručenia umiestnite kurzor.
3. Na páse s nástrojmi Vložiť kliknite na Tabuľka a v zobrazenom poli vyberte tabuľku 4×2, ktorú kliknutím vložte na pozíciu kurzora.

Tabuľka vo Worde pomáha pri formátovaní

4. Do buniek v prvom riadku postupne dopíšte názvy odvolávajúcich údajov: Váš list číslo/zo dňa, Naše číslo, Vybavuje/linka, Miesto odoslania.
5. Do druhého riadku sa potom budú vpisovať tie konkrétne odvolávacie údaje. Ak sú dlhšie ako názvy, tak je potrebné napísať ich do dvoch riadkov, aby stĺpce boli približne rovnako široké.
6. Posledná vec, ktorú treba spraviť je vypnúť čiaru orámovania tabuľky. Označte celú tabuľku a na páse Nástroje tabuliek >> Návrh kliknite na tlačidlo Orámovania a zvoľte príkaz Bez orámovania, ktorý vypne čiaru a zostane viditeľná len mriežka, ktorá sa netlačí.

Tabuľka vo Worde pomáha pri formátovaní

7. Mriežku skryjete príkazom Nástroje tabuliek >> Rozloženie >> Zobraziť mriežku.
8. Pod takto vytvorenou tabuľkou odvolávacích údajov pokračujete v písaní zvyšku listu.

Tabuľka vo Worde – video ukážka

Ďalší obsah článku – krátka video ukážka ako sa dá využiť tabuľka vo Worde na formátovanie odvolávacích údajov v úradnom dokumente ako aj ukážka zvyčajne nevhodného postupu je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Prémiový prístup 6 mes. 49.00€ teraz.
Membership expires after 6 Months.
Vybrať

← Return to Home

Podobné články:
Makro na formátovanie tabuliek môžete nahrať
Aktualizujte dátum automaticky
Vloženie tabuľky, konvertovanie textu na tabuľku a návrh tabuľky (Word 2010) – Office.com

Pomôžeme Vám pri vytvorení šablóny dokumentu alebo Vám ukážeme ako šablónu vytvoriť. Stačí nás kontaktovať s požiadavkou na školenie alebo webinár.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár