PowerPoint

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

Vlastná prezentácia sa robí z existujúcich snímok v aktuálne otvorenej prezentácii PowerPoint. Má to význam hlavne vtedy, keď potrebujete aktuálnu prezentáciu ukázať inej cieľovej skupine, ktorá má vidieť len niektoré snímky a zvyšné vidieť nemôžu. To znamená, že v jednej prezentácii môžete mať niekoľko vlastných prezentácii, ktoré sú vytvorené len z niektorých snímok. Upraviť môžete aj ich poradie. Takto získate v jednom pptx súbore niekoľko prezentácii určených pre rôznych poslucháčov (napr. z rôznych oddelení) a vždy spustíte len tú vlastnú prezentáciu, ktorú práve potrebujete. Ako sa vytvára vlastná prezentácia predvediem aj v krátkom videu.

Vlastná prezentácia zo snímok z existujúcej prezentácie

Vlastná prezentácia sa vytvára zo snímok existujúcej aktuálne otvorenej prezentácie týmto spôsobom:

1. Otvorte prezentáciu, ktorá obsahuje snímky, z ktorých potrebujete spraviť vlastnú prezentáciu, tj. vybrať len niektoré snímky a usporiadať ich.
2. Na páse s nástrojmi Prezentácia kliknite na tlačidlo Vlastná prezentácia a potom na príkaz Vlastné prezentácie.

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

3. V zobrazenom okne Vlastné prezentácie kliknite na tlačidlo Nová.
4. Zobrazí sa okno Definovať vlastnú prezentáciu, kde v hornej časti zadajte Názov prezentácie.
5. V ľavej časti v zozname Snímky v prezentácii označte tie, ktoré má obsahovať vlastná prezentácia a tlačidlom Pridať ich doplňte do pravej časti Snímky vo vlastnej prezentácii.
6. Šípkami nahor a nadol môžete zmeniť poradie snímok vo vlastnej prezentácii.

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

7. Po dokončení kliknite na OK.
8. Rovnakým postupom môžete vytvoriť aj ďalšiu vlastnú prezentáciu s inými snímkami a s iným poradím podľa cieľovej skupiny poslucháčov.
9. Tlačidlom Zavrieť zatvoríte okno Vlastné prezentácie. Toto okno poskytuje aj možnosť upraviť, odstrániť, kopírovať a zobraziť vlastnú prezentáciu. Odstránenie neodstráni pôvodné snímky.

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

Vlastná prezentácia – spustenie a prezentovanie

Hotovú a vytvorenú vlastnú prezentáciu poslucháčom spustíte cez pás s nástrojmi Prezentácia. Tlačidlo Vlastná prezentácia obsahuje zoznam vlastných prezentácii. Kliknutím jednu zvolenú spustíte na celú obrazovku a prezentuje bežným spôsobom.

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

Okrem toho môžete vlastnú prezentáciu spustiť aj z normálne spustenej hostiteľskej prezentácie. Kliknite počas prezentovania pravým tlačidlom myši a vyberte cez ponuku Vlastná prezentácia tú, ktoré chcete prezentovať.

Vlastná prezentácia sa robí v otvorenej prezentácii

Vlastná prezentácia – video ukážka vytvorenia a použitia

Ďalší obsah článku – krátka video ukážka ako sa dá v existujúcej prezentácii vytvoriť vlastná prezentácia a ako sa dá potom použiť na prezentovanie aj za predpokladu, že je prezentácii viac je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Prémiový prístup 6 mes. 49.00€ teraz.
Membership expires after 6 Months.
Vybrať

← Return to Home

Podobné články:
Využite panel s nástrojmi počas prezentovania
Vytvorenie sekcie v PowerPointe
Create and present a custom show – Office.com

Ak potrebujete vytvoriť šablónu prezentácie alebo sa zdokonaliť v používaní PowerPointu, tak nás prosím kontaktujte. Radi Vám poskytneme informácie o spolupráci a cenové možnosti.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár