• 0
Ikona Azure

Získajte prehľad o využívaní Azure

Category:Azure Tags : 

Cloudová služba Microsoft Azure ponúka široké možnosti využitia pomocou rôznych služieb. Môžete používať virtuálne servery / počítače, SQL databázy, webové stránky ale aj systémy iných výrobcov – Oracle databázy a pod. Pomocou služby Monitor môžete získať prehľad o tom ako služby využívate. Výsledky sa zobrazujú prehľadne v grafoch a zdrojové údaje sú získané z log súborov služby. Zdrojové údaje môžete dotazovať, vizualizovať, archivovať alebo automatizovať. Nižšie stručne popisujem ako získate prehľad o využívaní Azure pomocou služby Azure Monitor.

Získajte prehľad o využívaní Azure – prvé použitie

Prehľad o využívaní Azure si môžete pozrieť po prihlásení sa na stránke portal.azure.com výberom služby Monitor v menu. Ak Azure zatiaľ nemáte a nepoužívate, tak si môžete vytvoriť trial konto na otestovanie možností.

Získajte prehľad o využívaní Azure

Na zobrazenom paneli kliknite na Metrics a v hornej časti postupne vyberte jednotlivé položky – Subscription, Resource group, Resource type a Resource.
Potom vľavo vyberte niektorú z dostupných metrík. Vyberať sa dá aj viac, ale vždy z rovnakej skupiny. Napr. údaje o disku alebo v inej skupine zas údaje o procesore. Po označení jednej metriky sa stanú dostupné len tie, ktoré patria do skupiny. Ostatné budú šedé a nedostupné až kým nezrušíte zakliknutie zvolenej metriky.

Získajte prehľad o využívaní Azure

Graf môžete zmeniť aj na stĺpcový a taktiež vybrať iný rozsah údajov – posledná hodina, deň, posledný týždeň. Ak chcete vidieť údaje iných služieb ako máte aktuálne vybraté, tak v hornej časti ich zmeňte. Vytvorený graf metriky môžete príkazom Pin to dashboard doplniť na úvodnú obrazovku portálu. Z dashboardu sa môžete kliknutím dostať do detailov, ktoré môžete v prípade potreby aj upraviť.

Získajte prehľad o využívaní Azure

Ak by ste chceli k metrike pridať upozornenie, tak kliknite na Add metric alert. Vyplňte požadované údaje podmienky kedy sa má upozornenie vytvoriť, napr. ak prenos údajov prekročí zvolený objem.

Získajte prehľad o využívaní Azure

Môžete zadať aj emaily ďalších ľudí komu sa má upozornenie doručiť alebo si ich prezerať v zozname.

Získajte prehľad o využívaní Azure

Podobný článok:
Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Neváhajte ma kontaktovať ak Vás zaujímajú ďalšie detaily o službe Azure. S kolegami Vám pripravíme ukážku a možnosti jej využitia.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...