OneDrive

Aký je nový vzhľad OneDrive?

V prípade predplatného Microsoft 365 by ste si mali zvyknúť na fakt, že prostredie služby a aplikácií Microsoft priebežne mení. To znamená, že v priebehu určitého obdobia zistíte, že niektoré tlačidlo už nie je tam kde vždy bolo a je presunuté na iné miesto alebo ho úplne zrušili. Takto nedávno zmenili aj OneDrive for Business. Zmenu spravili vo vizuále prostredia a pridali aj niektoré novinky ohľadom ovládania. Nižšie popisujem nový vzhľad OneDrive for Business aj niektoré nové funkcie aké sú v čase písania článku.

Nový vzhľad OneDrive

Nový vzhľad OneDrive for Business neprináša radikálnu zmenu, ale hlavne kozmetické úpravy. Keď sa prihlásite na portál služby, tak si všimnete zmenu v umiestnení tlačidla Pridať nové. To je teraz vľavo pod voličom aplikácií. Nájdete tam možnosť na pridanie priečinka, nahratie súboru / priečinka a vytvorenie nových Office súborov. V hornej časti vidíte odporúčané súbory a pod tým zoznam nedávnych, ktoré môžete aj filtrovať. V menu vľavo môžete prehľadávať súbory podľa ľudí a schôdzí. Cez rýchly prístup si zobrazíte knižnice zo SharePointu. Ľavé menu môžete aj minimalizovať smerom doľava.

Nový vzhľad OneDrive

Keď zobrazíte Moje súbory, tak v hornej časti už nevidíte menu. To sa zobrazí až keď označíte priečinok alebo súbor. Cez tri bodky pri priečinku zobrazíte kontextové menu, kde nájdete aj novinku Farba priečinka. Týmto si môžete zlepšiť prehľad v priečinkoch kedy tie dôležité a často používané môžete mať v inej farbe ako klasickej žltej.

Nový vzhľad OneDrive

Zdieľanie je taktiež vizuálne upravené. Stále chýba v prípade vami zdieľaných súborov možnosť vypnúť ich zdieľanie pre viac označených naraz. Spravovať prístup môžete po jednom a to je veľmi nepraktické a zdĺhavé ak máte viac súborov, ktoré chcete prestať zdieľať.

Nový vzhľad OneDrive

Spôsob používania v novom vzhľade zostal samozrejme rovnaký, len si musíte zvyknúť, že niektoré veci vyzerajú trochu inak alebo sú na inom mieste. Uvidíme kedy sa to znovu zmení. 😊

Podobné články
Aké sú nástrahy synchronizácie OneDrive
Zdieľanie v Microsoft 365 je vynovené

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac možností ako využívať aplikácie a služby Microsoft 365 na tímovú spoluprácu – OneDrive, SharePoint, Exchange, Outlook a pod. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár