• 0
Ikona OneNote

OneNote pre Office 365. Zmena, ktorá poteší

Category:OneNote Tags : 

Ohľadom OneNote som písal aj tieto články OneNote 2016 a OneNote sú dve rôzne aplikácieDesktopový OneNote v novej verzii Office 2019 končí. Posledným článkom v roku 2019 musím spresniť, že spomenuté články už celkom neplatia. 😉 Microsoft spravil rozhodnutie ohľadom desktopového OneNote, ktoré je pre mňa celkom potešujúce. V mojej inštalácii vidím informáciu, že mám OneNote pre Office 365. Podľa produktového webu od Microsoftu sa dozviete, že desktopová verzia vstáva z popola a podľa všetkého dostane aj nové funkcie a predĺženú podporu.

OneNote pre Office 365

OneNote pre Office 365 je desktopová verzia aplikácie, ktorá bola pôvodne súčasťou balíka Office. Po minulých zmenách sa už ani neinštalovala spolu s Office a MS odporúčal používať verziu OneNote pre Windows 10. Táto ale nemá niektoré funkcie z Office verzie aj keď má niektoré nové a navyše nevie pracovať s lokálnymi poznámkovými blokmi. Oznámená zmena (obr. 1) prináša od marca 2020 opätovnú inštaláciu desktopového OneNote spolu s Office 365 / 2019. Túto aplikáciu môžete samozrejme aj bezplatne stiahnuť ako aj tú pre Windows 10. Okrem toho sa predlžuje aj podpora až do októbra roku 2023 a rozšírená do októbra 2025.

OneNote pre Office 365. Zmena, ktorá poteší

Podľa stránky s častými otázkami a odpoveďami MS pokračuje vo vývoji oboch aplikácii. Takže v prípade, že Vám niektorá funkcia v desktopovej verzii chýba, môžete cez Súbor Pripomienky Poslať návrh čo by ste v aplikácii radi videli.

OneNote pre Office 365. Zmena, ktorá poteší

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorú aplikáciu používať, tak v prípade, že nemáte Windows 10 potrebujete desktopovú aplikáciu. Ak Windows 10 máte, tak môžete používať obidve podľa toho ako Vám to vyhovuje podľa dostupných funkcií.

Podobný článok
Existujú šablóny strán OneNote vo Windows 10?

Kontaktujte ma prosím ak sa chcete dozvedieť ďalšie postupy v MS Office aplikáciách Word, Excel, PowerPoint, Access a iných na zjednodušenie pracovných úloh. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...