Outlook

Čo sa stane ak zvolíte Vyskúšajte nový Outlook

Microsoft pripravuje projekt jeden Outlook. Aktuálne existuje niekoľko verzii Outlooku pre rôzne platformy. Patrí tam Outlook 365 pre Windows, pre Mac, Outlook 2021 a staršie ako aj verzie pre mobilné zariadenia Android a iPhone. Taktiež existuje webová verzia a vstavaná poštová aplikácia vo Windows. Výrobca si to chce zjednodušiť a pripravujú len jeden Outlook pre všetky platformy. Takto budú udržiavať jednu verziu poštovej aplikácie namiesto viacerých. Pre používateľov to bude znamenať rovnaké prostredie na rôznych zariadeniach. V Outlooku 365 nájdete prepínač Vyskúšajte nový Outlook. Čo sa stane ak ho prepnete stručne popisujem nižšie.

Čo ak zvolíte Vyskúšajte nový Outlook?

Používatelia Outlooku 365 ale aj iných si mohli všimnúť, že je v aplikácii prepínač Vyskúšajte nový Outlook. Zvážte či ho použijete, hlavne ak máte lokálne PST súbory. Tie nie sú v novej verzii zatiaľ podporované. Do PST súborov sťahujete správy napr. cez POP3 protokol, môžete tam mať lokálny archív správ, kalendáre alebo kontakty. Starý protokol POP3 taktiež nie je aktuálne podporovaný.

Čo ak zvolíte Vyskúšajte nový Outlook?

Momentálne môžete používať poštové schránky, ktoré majú položky uložené v cloude a nie stiahnuté lokálne. V čase písania článku môžete pridať tieto: Microsoft 365, Outlook.com, Gmail, Yahoo, iCloud a IMAP. Namiesto toho aby v Microsofte zobrali ako východziu aplikáciu Outlook 365, tak použili tú webovú aplikáciu. Nový Outlook aj tak vyzerá, takže ak ste používali webovú verziu, tak prechod na novú verziu budete mať jednoduchý. 😊

Čo ak zvolíte Vyskúšajte nový Outlook?

Ak ale používate niektoré špecifické nastavenia a schránky, tak to budete mať trochu komplikovanejšie. V čase písania článku nie sú podporované napr. používateľské profily, odvolanie správy, znovu odoslať správu, zobrazenie kalendára na 14 dní, príp. na ďalších 7 dní, vyhľadanie súvisiacich, navigácia je len zvisle vľavo alebo uložiť ako pri prílohách a pod. Našťastie stále sa môžete vrátiť k pôvodnej aplikácii Outlook 365. Viac nájdete na webe MS Roadmap, kde sú informácie čo je už dostupné, čo je postupne publikované a na čom ešte pracujú. Viac sa novému Outlooku budem venovať na webinári Prvý pohľad na nový Outlook (new) v utorok 28.11.2023 o 13:30.

Podobné články
Ako vytvoriť šablónu správy v Outlooku
Aké sú rozdiely v možnostiach odpovedí v Outlooku

Kontaktujte ma prosím ak chcete vedieť viac možností ako využívať Outlook a služby Microsoft 365 s Exchange online, Teams ale aj iné, príp. ak potrebujete realizovať administráciu Microsoft 365 a jeho nastavenia. Pripravím Vám ponuku na konzultáciu, školenie alebo webinár.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár