Azure

Obnovenie súborov z Azure Backup

Obnovenie súborov z Azure Backup robíte až vtedy keď niečo zlyhalo a prišli ste o súbory. Zvyčajne kvôli zlyhaniu techniky alebo omylom vymazaným súborom. Samozrejme je to možné len za predpokladu, že ste zálohovanie nastavili a pravidelne aj vytvárate zálohy. Úvodnú konfiguráciu aj postup zálohovania si môžete prečítať v predchádzajúcich článkoch. Dnes popisujem ako môžete obnoviť súbor, ktorý ste omylom vymazali resp. ho vymazal niektorý používateľ z priečinku Moje dokumenty. Záloha je uložená v cloude Azure a stačí z nej súbor obnoviť na pôvodné miesto. Postup je samozrejme použiteľný aj pre iné priečinky a súbory. Dôležité je, aby boli dostupné v zálohe.

Obnovenie súborov z Azure Backup

Obnovenie súborov z Azure Backup vyžaduje spustiť nainštalovaného agenta Microsoft Azure Backup. Je to podobné ako pri obnovení pri lokálnom zálohovaní. Stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke.

1. V Microsoft Azure Backup kliknite vpravo na príkaz Recover data.

Obnovenie súborov z Azure Backup

2. Zobrazí sa sprievodca obnovením údajov, kde v prvom kroku vyberáte server/počítač kde bola záloha vytvorená. Ak by to bol iný, tak potrebujete Vault Credentials z Azure portálu. Ponechajte This server a kliknite na Next.

Obnovenie súborov z Azure Backup

3. Následne vyberáte či chcete položky na obnovenie vybrať alebo použiť vyhľadávanie. Pri vybraní je treba manuálne označiť v strome položky na obnovenie. Pri vyhľadávaní stačí zadať názov alebo príponu a nechať položky vyhľadať. Ponechajte Browse for Files a kliknite na Next.

Obnovenie súborov z Azure Backup

4. V ďalšom kroku vyberte jednotku a potom v kalendári zálohu, ktorú chcete použiť na obnovenie. To znamená, že môžete použiť na obnovenie verziu aj niekoľko dní starú, ak novšie zálohy nemajú požadovaný súbor. Kliknite na Next.

Obnovenie súborov z Azure Backup

5. V nasledujúcom okne vyberáte položky na obnovenie, ktoré môžete označiť myšou a klávesom Shift / Ctrl podľa toho aký rozsah označujete. Kliknite na Next.

Obnovenie súborov z Azure Backup

V prípade režimu vyhľadávania môžete použiť aj hľadanie s hviezdičkou.

Obnovenie súborov z Azure Backup

6. V predposlednom kroku vyberáte či sa má obnoviť na pôvodné miesto alebo na nové miesto. Rovnako nastavujete aj čo sa má spraviť ak by v umiestnení boli rovnaké súbory. Môže to byť vytvorenie kópii, aby ste mali obidva súbory. Môžete ich aj prepísať alebo neobnovovať položky, ktoré už sa v cieľovom umiestnení nachádzajú. Posledná položka obnovuje oprávnenie k súborom. Kliknite na Next.

Obnovenie súborov z Azure Backup

7. V poslednom kroku je súhrn položiek a nastavení na obnovu. Kliknite na Recover a počkajte kým sa obnovenie dokončí.

Obnovenie súborov z Azure Backup

8. O výsledku sa zobrazí informácia kde kliknite na Close.

Obnovenie súborov z Azure Backup

V okne Microsoft Azure Backup bude obnovenie zaznamenané a môžete si pozrieť aj detaily kliknutím na View details v časti Last Recovery.

Obnovenie súborov z Azure Backup

Súvisiace články:
Zálohovanie Windows v cloude Azure
Konfigurácia Microsoft Azure Backup

V prípade, že potrebujete obnoviť súbory zo zálohy, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám ponuku na outsourcing IT služieb. Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár